Chennai, Tamil Nadu
GST No. 33ATWPS0331B1ZV
Call 0804383423372% Response Rate
Send Enquiry















Product Brochure
| Production Capacity | 200 prints/hour |
| Temperature | 200 degree Celsius |
| Automation Grade | Manual |
| Brand | EPSON |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details











Product Brochure
| Production Capacity | 50 prints/hour |
| Automation Grade | Manual |
| Color | More than 8 Color |
| Brand | EPSON |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details










Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Platen Size | 15x15 inch |
| Max Temperature | 200/280/320/1250w |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Production Capacity | 100 piece/hr |
| Voltage | 220V/110V |
| Color Printing | multi colour |
| Brand | sudi |
| Usage | Sublimation |
| size | 15x15 |
View Complete details










Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Platen Size | 16x24 inch |
| Max Temperature | 200 C |
| Automation Grade | Manual |
| Production Capacity | 50 piece/hr |
| Print Area | A3 |
| Color Printing | yes |
| Brand | SUDI |
| Usage | Sublimation |
View Complete details










Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Printing Speed | 60 sec |
| Brand | sudi |
| Voltage | 220V |
| Product Type | Heat Press Machine |
| Automation Grade | Automatic |
| Max Temperature | 200 degree Celsius |
| Application media | T shirt |
View Complete details















Product Brochure
| Platen size | 30 x 38 cm |
| Configuration | 5 in 1 |
| Main platen size | 30 x 38 cm |
| Power rating | 200/280/320/1250w |
| Automation grade | Automatic |
| Max temperature | 200 °C |
| Voltage | 220V/110V |
| Machine weight | 30 kg |
| Display type | Digital |
View Complete details















Product Brochure
| Platen size | 30 x 38 cm |
| Power rating | 200/280/320/1250w |
| Automation grade | Automatic |
| Max temperature | 200 °C |
| Voltage | 220/110V |
| Machine weight | 30 kg |
| Display type | Digital |
View Complete details















Product Brochure
| Configuration | 5 in 1 |
| Main platen size | 30 x 38 cm |
| Power rating | 200/280/320/1250w |
| Max temperature | 200 °C |
| Automation grade | Automatic |
| Voltage | 220V/110V |
| Machine weight | 30 kg |
| Display type | Digital |
View Complete details















Product Brochure
| Application | Combo Use |
| Max Working Size | 15x15 inch |
| Machine Type | Combo 5 In 1 |
| Max Temperature | 200 C |
| Voltage | 220V/110V |
| Power Consumption | 200/280/320/1250w |
| Automation Grade | Automatic |
| Usage | Gift Printing |
| Country Of Origin | Made In India |
View Complete details















Product Brochure
| Machine Type | Combo 5 In 1 |
| Max Working Size | 15x15 inch |
| Application | Combo Use |
| Max Temperature | 200 C |
| Power Consumption | 200/280/320/1250w |
| Automation Grade | Automatic |
| Usage | Gift Printing |
| Country Of Origin | Made In India |
View Complete details










Product Brochure
| Machine Type | Automatic |
| Capacity | 500 meter/hr |
| Maximum Cutting Speed | 300 mm/sec |
| Brand | SUDI |
| Color Printing | With Color Printing |
| size | 15x15 |
View Complete details










Product Brochure
| Capacity | 500 meter/hr |
| Machine Type | Semi Automatic |
| Maximum Cutting Speed | 300 mm/sec |
| Brand | sudi |
| Color Printing | With Color Printing |
| size | 15x15 |
View Complete details










Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Brand | sudi |
| Voltage | 220 |
| Max Temperature | 200 degree Celsius |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Product Type | Heat Transfer |
View Complete details










Product Brochure
| Brand | sudi |
| Voltage | 220/110V |
| Max Temperature | 200 degree Celsius |
| Weight | 30 Kgs |
| Automation Grade | Automatic |
| Product Type | Semi Automatic |
View Complete details










Product Brochure
| Temperature | 200 degree Celsius |
| Automation Grade | Automatic |
| Brand | SUDI |
| size | 16x24 |
View Complete details















Product Brochure
| Configuration | 5 in 1 |
| Platen size | 30 x 38 cm |
| Power rating | 200/280/320/1250w |
| Automation grade | Automatic |
| Max temperature | 200 °C |
| Voltage | 220V/110V |
| Machine weight | 30 kg |
| Display type | Digital |
View Complete details















Product Brochure
| Platen size | 30 x 38 cm |
| Power rating | 200/280/320/1250w |
| Automation grade | Automatic |
| Max temperature | 200 °C |
| Voltage | 220V/110V |
| Machine weight | 30 kg |
| Display type | Digital |
View Complete details














Product Brochure
| Capacity | 200 pcs/hr |
| Printing Speed | 60 sec |
| Maximum Cutting Speed | 250 mm/sec |
| Country of Origin | Made in India |
| Weight | 30Kg |
| Power | 200/280/320/1250w |
View Complete details