Chennai, Tamil Nadu
GST No. 33ATWPS0331B1ZV
Call 0804383423372% Response Rate
Send Enquiry










Product Brochure
| Capacity | 500 pcs/hr |
| Production Capacity | 200 prints/hour |
| Temperature | 200 degree Celsius |
| Automation Grade | Manual |
| Color | More than 8 Color |
| Brand | EPSON |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details












Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Production Capacity | 250 prints/hour |
| Temperature | 200 degree Celsius |
| Automation Grade | Manual |
| Color | More than 8 Color |
| Brand | EPSON |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details










Product Brochure
| Platen Size | 15x15 inch |
| Max Temperature | 200 C |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Voltage | 220V/110V |
| Brand | sudi |
| Usage | Sublimation |
| size | 15x15 |
View Complete details












Product Brochure
| Capacity(Prints/Hour) | 100 |
| Brand | SUDI |
| Automation Grade | Automatic |
| Material | metal |
| size | 16x24 |
View Complete details










Product Brochure
| Platen Size | 16x24 inch |
| Max Temperature | 200 C |
| Automation Grade | Automatic |
| Application | T Shirt |
| Brand | SUDI |
| Usage | Sublimation |
| size | 16x24 |
View Complete details










Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Type Of T-Shirt Printing Machine | Transfer Paper Digital Inkjet Printing and Heat Transfer |
| Capacity | 1000 per hours |
| Printing Capacity | 100 T Shirt/Hr |
| Object To Be Printed | T Shirt |
| Usage/Application | Printing T-shirt |
| Voltage | 220V |
| size | 16x24 |
View Complete details















Product Brochure
| Configuration | 5 in 1 |
| Main platen size | 30 x 38 cm |
| Power rating | 200/280/320/1250w |
| Max temperature | 200 °C |
| Automation grade | Automatic |
| Voltage | 220V/110V |
| Machine weight | 30 kg |
| Display type | Digital |
View Complete details















Product Brochure
| Platen size | 30 x 38 cm |
| Power rating | 200/280/320/1250w |
| Automation grade | Automatic |
| Max temperature | 200 °C |
| Voltage | 220V/110V |
| Machine weight | 30 kg |
| Display type | Digital |
View Complete details















Product Brochure
| Configuration | 5 in 1 |
| Main platen size | 30 x 38 cm |
| Power rating | 200/280/320/1250w |
| Max temperature | 200 °C |
| Automation grade | Automatic |
| Voltage | 220V/110V |
| Machine weight | 30 kg |
| Display type | Digital |
View Complete details















Product Brochure
| Configuration | 5 in 1 |
| Main platen size | 30 x 38 cm |
| Power rating | 200/280/320/1250w |
| Max temperature | 200 °C |
| Automation grade | Automatic |
| Voltage | 220 V |
| Machine weight | 30 kg |
| Display type | Digital |
View Complete details










Product Brochure
| Capacity | 500 meter/hr |
| Machine Type | Automatic |
| Maximum Cutting Speed | 500 mm/sec |
| Brand | SUDI |
| Color Printing | With Color Printing |
| size | 16x24 |
View Complete details










Product Brochure
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details










Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Brand | SUDI |
View Complete details