Chennai, Tamil Nadu
GST No. 33ATWPS0331B1ZV
Call 0804383423372% Response Rate
Send Enquiry










Product Brochure
| Production Capacity | 250 prints/hour |
| Temperature | 200 degree Celsius |
| Automation Grade | Manual |
| Color | More than 8 Color |
| Brand | EPSON |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details















Product Brochure
| Automation grade | Automatic |
| Max temperature | 200 °C |
| Voltage | 220/110V |
| Machine weight | 30 kg |
| Display type | Digital |
View Complete details















Product Brochure
| Automation grade | Automatic |
| Max temperature | 200 °C |
| Voltage | 220/110V |
| Machine weight | 30 kg |
| Display type | Digital |
View Complete details















Product Brochure
| Machine Type | Sublimation |
| Max Print Area | 16x24 inch |
| Automation grade | Automatic |
| Max temperature | 200 °C |
| Voltage | 220/110V |
| Machine weight | 30 kg |
| Display type | Digital |
View Complete details















Product Brochure
| Machine Type | Heat Press |
| Max Print Area | 16x24 inch |
| Supported Fabric | Polyester |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Temp Range | 0-250 C |
| Timer Control | Digital |
| Power Supply | 220 V |
View Complete details















Product Brochure
| Platen Size | 16x24 |
| Automation Grade | Automatic |
| Max Temperature | 200°C |
| Suitable Substrate | T Shirt |
| Weight | 30 Kgs |
| Voltage | 220/110V |
View Complete details















Product Brochure
| Automation grade | Automatic |
| Max temperature | 200 °C |
| Voltage | 220/110V |
| Machine weight | 30 kg |
| Application media | T shirt |
| Display type | Digital |
View Complete details















Product Brochure
| Machine Type | Heat Press |
| Max Print Area | 16x24 inch |
| Supported Fabric | Polyester |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Temp Range | 0-250 C |
| Timer Control | Digital |
| Power Supply | 220 V |
View Complete details















Product Brochure
| Automation grade | Automatic |
| Max temperature | 200 °C |
| Machine weight | 30 kg |
| Display type | Digital |
| Application media | T shirt |
View Complete details















Product Brochure
| Max Print Area | 16x24 inch |
| Max Working Size | 16x24 inch |
| Supported Fabric | Polyester |
| Application | T Shirt |
| Max Temperature | 200 C |
| Automation Grade | Automatic |
| Usage | Gift Printing |
| Country Of Origin | Made In India |
View Complete details










Product Brochure
| Machine Type | Semi Automatic |
| Capacity | 500 meter/hr |
| Maximum Cutting Speed | 300 mm/sec |
| Brand | Epson |
| Color Printing | With Color Printing |
| size | 15x15 |
View Complete details