Chennai, Tamil Nadu
GST No. 33ATWPS0331B1ZV
Call 0804383423372% Response Rate
Send Enquiry














Product Brochure
| Application | Combo Use |
| Machine Type | Manual |
| Capacity | 500 pcs/hr |
| Max Working Size | 15x15 inch |
| Printing To Be Done On | Sublimation ink and paper |
| Usage/Application | Gift |
| Size/Dimension | 10x15 |
| Usage | Gift Printing |
View Complete details









Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Production Capacity | 50 prints/hour |
| Printing Speed | 60 sec |
| Temperature | 200 degree Celsius |
| Plate Size | 12" x 15" |
| Heating Plates | Flat |
| Model Name/Number | CM 701 |
| Automation Grade | Manual |
| Brand | sudi |
We Sudi the Manufacturing Company is a Leading Manufacturer of a MDf Photo frame, Mobile Stand , Magnet , Awards Manufacturer of Coaster, Manufacturer of clipboard, Manufacturer of Key chain, Manufacturer of Key Hanger, Manufacturer of Acrylic paper weight, Manufacturer of Acrylic Key chain, Manufacturer of a MDf Mobile stand, Manufacturer of a MDF Mobile stand, Manufacturer of all Products made of MDF
View Complete details










Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Production Capacity | 50 prints/hour |
| Printing Speed | 60 sec |
| Temperature | 200 degree Celsius |
| Usage/Application | Sublimation |
| Automation Grade | Manual |
| Brand | sudi |
We Sudi the Manufacturing Company is a Leading Manufacturer of a MDf Photo frame, Mobile Stand , Magnet , Awards Manufacturer of Coaster, Manufacturer of clipboard, Manufacturer of Key chain, Manufacturer of Key Hanger, Manufacturer of Acrylic paper weight, Manufacturer of Acrylic Key chain, Manufacturer of a MDf Mobile stand, Manufacturer of a MDF Mobile stand, Manufacturer of all Products made of MDF
View Complete details















Product Brochure
| Platen size | 30 x 38 cm |
| Machine Type | Combo 5 In 1 |
| Power rating | 200/280/320/1250w |
| Max Working Size | 15x15 inch |
| Application | Combo Use |
| Power Consumption | 200/280/320/1250w |
| Voltage | 220V/110V |
| Machine weight | 30 kg |
| Max Temperature | 200 C |
| Automation Grade | Automatic |
View Complete details















Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Maximum Cutting Speed | 50 mm/sec |
| Machine Type | Manual |
| Resolution (dpi) | 1080 dpi |
| Printer Type | Digital |
| Color Printing | Color Printing |
| Power | 200/280/320/1250w |
| Brand | sudi |
We Sudi the Manufacturing Company is a Leading Manufacturer of a MDf Photo frame, Mobile Stand , Magnet , Awards Manufacturer of Coaster, Manufacturer of clipboard, Manufacturer of Key chain, Manufacturer of Key Hanger, Manufacturer of Acrylic paper weight, Manufacturer of Acrylic Key chain, Manufacturer of a MDf Mobile stand, Manufacturer of a MDF Mobile stand, Manufacturer of all Products made of MDF
View Complete details





Product Brochure
| Material | Wooden |
| Size | 18*12 |
| Usage/Application | Gift |
| Color | Red |
| Brand | sudi |
| Country of Origin | Made in India |
we make sure to dispatch the consignments within the stipulated time frame with the help of our wide distribution network.
View Complete details














Product Brochure
| Fabric | Polyester |
| Printing Technique | Sublimation Printing |
| Pattern | Brand Logo |
| Collar Type | Round Neck |
View Complete details















Product Brochure
| Material | Polyester |
| Design | Printed |
| Neck | Round |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details















Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 3 Piece |
| Color | White |
| Pattern | Photo Printed |
| Type | Sublimation |
| Size | 11x30 |
| Usage/Application | home |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details













Product Brochure
| Material | Polyester |
| Fabric | Polyester |
| Sleeves Type | Half Sleeves |
| Design | Printed |
| Neck | Round |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details















Product Brochure
| Fabric | Polycotton |
| Neck Type | Round Neck |
| Pattern | Sublimation |
| Sleeves Type | Half Sleeves |
| Color | White |
| Wash Care | Machine wash |
| Occasion | Casual Wear |
| Brand | sudi |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details














Product Brochure
| Fabric | Polyester |
| Design | Printed |
| Sleeves Type | Half Sleeve |
| Color | White |
| Occasion | Casual Wear |
View Complete details













Product Brochure
| Fabric | Polyester |
| Sleeves Type | Half sleeves |
| Pattern | Sublimation |
| Color | White |
| Occasion | Casual Wear |
| Fit Type | Regular Fit |
| Brand | sudi store |
| Wash Care | Machine Wash |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details















Product Brochure
| Fabric | Polyester |
| Neck Type | Round Neck |
| Occasion | Casual Wear |
| Sleeves Type | Half Sleeves |
| Wash Care | Machine wash |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details