Chennai, Tamil Nadu
GST No. 33ATWPS0331B1ZV
Call 0804383423372% Response Rate
Send Enquiry














Product Brochure
| Type Of T-Shirt Printing Machine | Transfer Paper Digital Inkjet Printing and Heat Transfer |
| Printing Capacity | 500 T Shirt/Hr |
| Object To Be Printed | T Shirt |
| Voltage | 220/110V |
| Country of Origin | Made in India |
| Dimension | 16×24 Inch |
View Complete details















Product Brochure
| Type Of T-Shirt Printing Machine | Transfer Paper Digital Inkjet Printing and Heat Transfer |
| Printing Capacity | 500 T Shirt/Hr |
| Object To Be Printed | T Shirt |
| Voltage | 220/110V |
| Country of Origin | Made in India |
| Power | 1800 W |
View Complete details














Product Brochure
| Type Of T-Shirt Printing Machine | Transfer Paper Digital Inkjet Printing and Heat Transfer |
| Printing Capacity | 500 T Shirt/Hr |
| Object To Be Printed | T Shirt |
| Voltage | 220V/110V |
| Country of Origin | Made in India |
| Dimension | 30 x 38 cm |
| Power | 200/280/320/1250w |
View Complete details












Product Brochure
| Material | Ceramic |
View Complete details














Product Brochure
| Fabric | Polyester |
| Design | Printed |
| Neck | Round |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details