Chennai, Tamil Nadu
GST No. 33ATWPS0331B1ZV
Call 0804383423372% Response Rate
Send Enquiry















Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Platen size | 30 x 38 cm |
| Color | More Than 8 Color |
| Power rating | 200/280/320/1250w |
| Printing Speed | 60 sec |
| Max temperature | 200 °C |
| Voltage | 220V/110V |
| Printing To Be Done On | sublimation ink |
| Brand | Epson |
| Display type | Digital |
| Country of Origin | Made in India |
We Sudi the Manufacturing Company is a Leading Manufacturer of a MDf Photo frame, Mobile Stand , Magnet , Awards Manufacturer of Coaster, Manufacturer of clipboard, Manufacturer of Key chain, Manufacturer of Key Hanger, Manufacturer of Acrylic paper weight, Manufacturer of Acrylic Key chain, Manufacturer of a MDf Mobile stand, Manufacturer of a MDF Mobile stand, Manufacturer of all Products made of MDF Minimum Order Quantity
View Complete details















Product Brochure
| Capacity | 100 pcs/hr |
| Maximum Cutting Speed | 500 mm/sec |
| Voltage | 220V/110V |
| Dimension | 30 x 38 cm |
| Power | 200/280/320/1250w |
View Complete details










Product Brochure
| Production Capacity | 200 prints/hour |
| Temperature | 200 degree Celsius |
| Heating Plates | Flat |
| Automation Grade | Manual |
| Brand | EPSON |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details















Product Brochure
| Configuration | 5 in 1 |
| Main platen size | 30 x 38 cm |
| Power rating | 200/280/320/1250w |
| Production Capacity | 300 piece/hr |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Brand | sudi |
| size | 15x15 |
| Weight | 30Kg |
| Dimension | 30 x 38 cm |
View Complete details















Product Brochure
| Production Capacity | 200 prints/hour |
| Temperature | 200 degree Celsius |
| Plate Size | 15" x 15" |
| Automation Grade | Automatic |
| Brand | sudi |
View Complete details















Product Brochure
| Production Capacity | 200 prints/hour |
| Temperature | 200 degree Celsius |
| Plate Size | 15" x 15" |
| Automation Grade | Automatic |
| Brand | sudi |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details














Product Brochure
| Production Capacity | 250 prints/hour |
| Printing Speed | 50 sec |
| Temperature | 200 degree Celsius |
| Plate Size | 15" x 15" |
| Voltage | 220V/110V |
| Usage/Application | Sublimation |
| Automation Grade | Automatic |
| Power | 200/280/320/1250w |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details















Product Brochure
| Production Capacity | 250 prints/hour |
| Printing Speed | 50 sec |
| Usage/Application | Sublimation |
| Automation Grade | Automatic |
| Gross Weight | 30Kg |
| Voltages | 220V/110V |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details















Product Brochure
| Type Of T-Shirt Printing Machine | Transfer Paper Digital Inkjet Printing and Heat Transfer |
| Printing Capacity | 200 T Shirt/Hr |
| Object To Be Printed | T Shirt |
| Voltage | 220V/110V |
| Country of Origin | Made in India |
| Dimension | 30 x 38 cm |
View Complete details















Product Brochure
| Capacity(Piece/Hour) | 500 |
| Voltage | 220V/110V |
| Country of Origin | Made in India |
| Weight | 30Kg |
| Dimension | 30 x 38 cm |
View Complete details















Product Brochure
| Configuration | 5 in 1 |
| Main platen size | 30 x 38 cm |
| Power rating | 200/280/320/1250w |
| Max temperature | 200 °C |
| Automation grade | Automatic |
| Voltage | 220 V |
| Included heads | Mug press |
| Display type | Digital |
View Complete details