Chennai, Tamil Nadu
GST No. 33ATWPS0331B1ZV
Call 0804383423372% Response Rate
Send Enquiry










Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Capacity(Piece/Hour) | 500 |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Brand | SUDI |
| Max Temperature | 200 degree Celsius |
| Product Type | Heat Transfer |
| Voltage | 220 |
View Complete details










Product Brochure
| Printing Speed | 60 sec |
| Brand | sudi |
| Product Type | Semi Automatic |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Max Temperature | 200 degree Celsius |
| Application media | T shirt |
| size | 16x24 |
View Complete details















Product Brochure
| Production Capacity | 300 prints/hour |
| Temperature | 200 degree Celsius |
| Plate Size | 15" x 15" |
| Automation Grade | Automatic |
| Brand | sudi |
View Complete details















Product Brochure
| Printing Speed | 80 sec |
| Usage/Application | Sublimation |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltages | 220V/110V |
| Weight | 30Kg |
View Complete details















Product Brochure
| Capacity | 200 pcs/hr |
| Maximum Cutting Speed | 300 mm/sec |
| Size | 15x15 |
| Weight | 30Kg |
| Dimension | 30 x 38 cm |
View Complete details















Product Brochure
| Production Capacity | 250 prints/hour |
| Printing Speed | 80 sec |
| Temperature | 200 degree Celsius |
| Plate Size | 15" x 15" |
| Voltage | 220V/110V |
| Usage/Application | Sublimation |
| Automation Grade | Automatic |
| Power | 200/280/320/1250w |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details















Product Brochure
| Capacity | 200 pcs/hr |
| Maximum Cutting Speed | 250 mm/sec |
| Country of Origin | Made in India |
| Dimension | 30 x 38 cm |
| Voltage | 220V/110V |
View Complete details














Product Brochure
| Production Capacity | 250 prints/hour |
| Capacity(Piece/Hour) | 500 |
| Temperature | 200 degree Celsius |
| Plate Size | 15" x 15" |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage | 220V/110V |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details














Product Brochure
| Capacity(Piece/Hour) | 500 |
| Voltage | 220V/110V |
| Dimension | 30 x 38 cm |
| Weight | 30Kg |
| Power | 200/280/320/1250w |
View Complete details














Product Brochure
| Application | Combo Use |
| Platen size | 30 x 38 cm |
| Max Working Size | 15x15 inch |
| Power rating | 200/280/320/1250w |
| Machine Type | Combo 5 In 1 |
| Max temperature | 200 °C |
| Voltage | 220V/110V |
| Machine weight | 30 kg |
| Automation Grade | Automatic |
| Display type | Digital |
View Complete details















Product Brochure
| Configuration | 5 in 1 |
| Main platen size | 30 x 38 cm |
| Power rating | 200/280/320/1250w |
| Automation grade | Automatic |
| Voltage | 220V/110V |
| Machine weight | 40 kg |
| Display type | Digital |
View Complete details















Product Brochure
| Configuration | 5 in 1 |
| Main platen size | 30 x 38 cm |
| Power rating | 200/280/320/1250w |
| Max temperature | 200 °C |
| Automation grade | Automatic |
| Voltage | 220V/110V |
| Display type | Digital |
View Complete details










Product Brochure
| Production Capacity | 300 prints/hour |
| Temperature | 200 degree Celsius |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details















Product Brochure
| Type Of T-Shirt Printing Machine | Transfer Paper Digital Inkjet Printing and Heat Transfer |
| Production Capacity | 250 prints/hour |
| Automation Grade | Automatic |
| Printing Speed | 80 sec |
| Printing Capacity | 300 T Shirt/Hr |
| Usage/Application | Sublimation |
| Object To Be Printed | T Shirt |
View Complete details









Product Brochure
| Machine Type | Combo 5 In 1 |
| Capacity | 200 meter/hr |
| Capacity(Piece/Hour) | 200 |
| Maximum Cutting Speed | 250 mm/sec |
| Max Working Size | 15x15 inch |
| Application | Combo Use |
| Automation Grade | Automatic |
| Brand | Epson |
| Usage | Gift Printing |
| Color Printing | With Color Printing |
View Complete details










Product Brochure
| Temperature | 200 degree Celsius |
| Automation Grade | Manual |
| Brand | EPSON |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details















Product Brochure
| Brand | sudi |
| Product Type | Heat Transfer |
| Automation Grade | Automatic |
| Max Temperature | 200 degree Celsius |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details















Product Brochure
| Brand | sudi |
| Product Type | Heat Transfer |
| Automation Grade | Automatic |
| Max Temperature | 200 degree Celsius |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details










Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Capacity(Prints/Hour) | 300 |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Material | metal |
| Brand | EPSON |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details















Product Brochure
| Configuration | 5 in 1 |
| Platen size | 30 x 38 cm |
| Main platen size | 30 x 38 cm |
| Power rating | 200/280/320/1250w |
| Automation grade | Automatic |
| Max temperature | 200 °C |
| Voltage | 220V/110V |
| Machine weight | 40 kg |
| Display type | Digital |
View Complete details















Product Brochure
| Configuration | 5 in 1 |
| Platen size | 30 x 38 cm |
| Main platen size | 30 x 38 cm |
| Power rating | 200/280/320/1250w |
| Automation grade | Automatic |
| Max temperature | 200 °C |
| Voltage | 220V/110V |
| Machine weight | 30 kg |
| Display type | Digital |
View Complete details










Product Brochure
| Machine Type | Semi Automatic |
| Printer Type | Heat Press |
| Brand | EPSON |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details