Chennai, Tamil Nadu
GST No. 33ATWPS0331B1ZV
Call 0804383423372% Response Rate
Send Enquiry















Product Brochure
| Production Capacity | 500 prints/hour |
| Temperature | 200 degree Celsius |
| Plate Size | 15" x 15" |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Brand | EPSON |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details















Product Brochure
| Configuration | 5 in 1 |
| Main platen size | 30 x 38 cm |
| Power rating | 200/280/320/1250w |
| Max temperature | 200 °C |
| Automation grade | Automatic |
| Voltage | 220V/110V |
| Display type | Digital |
View Complete details















Product Brochure
| Configuration | 5 in 1 |
| Main platen size | 30 x 38 cm |
| Power rating | 200/280/320/1250w |
| Max temperature | 200 °C |
| Automation grade | Automatic |
| Voltage | 220V/110V |
| Display type | Digital |
View Complete details















Product Brochure
| Configuration | 5 in 1 |
| Main platen size | 30 x 38 cm |
| Power rating | 200/280/320/1250w |
| Max temperature | 200 °C |
| Automation grade | Automatic |
| Voltage | 220V/110V |
| Machine weight | 30 kg |
| Display type | Digital |
View Complete details








Product Brochure
| Temperature | 200 degree Celsius |
| Automation Grade | Automatic |
| Brand | SUDI |
| size | 16x24 |
View Complete details










Product Brochure
| Max Temperature | 200 degree Celsius |
| Automation Grade | Automatic |
| Product Type | Semi Automatic |
View Complete details










Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Capacity(Prints/Hour) | 250 |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Brand | SUDI |
| Power | 200/280/320/1250w |
| Voltage | 220V/110V |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details